לימודי קידום אתרים או שיווק באינטרנט? - Interdate

Interdate

לימודי קידום אתרים או שיווק באינטרנט?

האינטרנט, במאה ה-21, הפך לזירה המרכזית בה אנו חיים. מעבר לכלי באמצעותו אנחנו מבצעים כמעט כל פעולה ופעולה, הוא נמצא בשימוש מתמיד בקרב עסקים, ארגונים ומוסדות, שיודעים שעליהם להיות נוכחים בזירה האינטרנטית על מנת להישמר בתודעה, לזכות בתדמית חיובית ולשפר את המאזנים שלהם. תנאים אלה הולידו מספר מקצועות שעד לפני מספר שנים לא ניתן היה אפילו לחלום עליהם, ולימודים מקיפים שמטרתם ללמוד את רזי המקצועות האלה.

שני המקצועות הבולטים ביותר, מהבחינה הזו, הם קידום אתרים מחד, ושיווק באינטרנט מאידך: שני נושאים עם קווי דמיון מסוימים, אבל הרבה מאד נקודות שוני. מה עומד בבסיסם? ומהם היתרונות של כל אחד?

קידום אתרים

לימודי קידום אתרים נועדו למטרה פשוטה אחת: להעניק לסטודנטים את כל הכלים הנדרשים בדרך לקידום אתר במעלה מנוע החיפוש של גוגל. תחום קידום האתרים, כידוע, הוא תחום רחב במיוחד, הכולל בתוכו פעולות וטכניקות מגוונות, הנכללים כולם בתוכנית הלימודים: עקרונות הקידום האורגני (SEO), כתיבה שיווקית, פלטפורמות לניהול והעלאת תוכן (WordPress), ניהול בלוגים, יצירת קמפיינים ממומנים (Google Adwords) – והרשימה עוד ארוכה.

היתרון המשמעותי של לימודים אלה נוגע לכך שהם מאפשרים לקבל "ארגז כלים" רחב במיוחד, המאפשר לפנות למספר כיווני קריירה. בנוסף על כך, הלימודים מאפשרים למצוא מעגל רחב במיוחד של לקוחות פוטנציאליים, שעה שאין בנמצא אתר אינטרנט אחד שלא שואף להיות במקומות גבוהים במנוע החיפוש הפופולארי ביותר בעולם.

שיווק באינטרנט

שיווק באינטרנט, כאמור, הוא תחום המשיק במובן מסוים לזה של קידום האתרים. אלא שהתכלית שלו שונה: אם בקידום אתרים מיקום האתר ב-Google הוא המשתנה המרכזי, התחום של השיווק מכניס לתמונה מונחים כמו מוניטין חיובי, שיפור התדמית והגדלת מאזן המכירות של עסק נתון.

שיווק באינטרנט מבוצע אף הוא במגוון פלטפורמות. יכול להיות זה כתיבת תוכן שיווקי, כמובן, אך גם יצירת קמפיינים המופיעים במדיה האינטרנטית (עמודי נחיתה, באנרים וכיוצא בזה), שימוש במדיה חברתית (ניהול עמודי פייסבוק), יצירת תוכניות שותפים ואפילו מסחר ב-Ebay. זהו תחום המתאים לאנשים יצירתיים, בעלי כושר ביטוי, אך בניגוד לקידום האתרים מצריך גם לא מעט עבודה אל מול אנשים, ולא רק מאחורי הקלעים.

הדרך לבחירה המושכלת

אז איך בוחרים מסלול לימודים? כדי למצוא את התשובה לכך, מומלץ להגדיר מהם הכישורים האישיים שיכולים לסייע, לאדם ספציפי, לצלוח אותם בהצלחה. היות ולא לכולם יש את הידע הזה, ניתן בהחלט לעבור ייעוץ לימודים מקיף, שעל פי הנתונים, הכישורים והרצונות יוכל לכוון לעבר מקצוע ספציפי, אפילו בתוך אחד התחומים הרחבים שהוזכרו.

כמובן שחשוב לתת את הדעת על היקף הלימודים: ישנם קורסים הנוגעים לפעולות קידום או שיווק ספציפיות, אך גם כאלה שמקיפים את כל אחד מהתחומים האלה, או אפילו משלבים ביניהם באופן ראוי. אופציה שכזו יכולה להתאים לאנשים שרוצים לטעום מכל העולמות, ולהחליט לאחר מכן באיזה כיוון או כיוונים לבחור.