איך להתחיל ללמוד שיווק דיגיטלי? - Interdate

Interdate

איך להתחיל ללמוד שיווק דיגיטלי?

מעוניינים לעסוק בשיווק דיגיטלי, או לקדם את העסק האישי שלכם? ראשית, חשוב שתדעו כי שיווק דיגיטלי הוא מכלול שלם של שיטות ודרכים, לשימוש לאורך זמן בכלים דיגיטליים. השימוש בכלים נעשה לצורך קידום מכירות ושיווק או קידום אתרים ברשת בכלל ובפלטפורמות ספציפיות בפרט. יש להבין כי משווקים דיגיטליים פועלים בשיטות מסוימות בגוגל, בשיטות אחרות בפייסבוק ובשיטות נוספות, ברשתות חברתיות וזירות אחרות. והזירות הללו כל הזמן מפתחות וצצות זירות נוספות, כך שתמיד יש מה להתעדכן ובמה להשתפר. וכעת, כך תוכלו להתחיל ללמוד את התחום בצורה טובה.

קראו על נישות שונות

מאוד כדאי להתחיל לקרוא על נישות שונות או לצפות בסרטוני הדרכה כלליים בשיווק דיגיטלי ובקידום אונליין. לאחר שתבינו את הבסיס של השיטות השונות, תוכלו להמשיך משם לעבר קורס שיתן לכם בסיס מוצק וטוב להתחלה. לדוגמא, ניתן לבחור קורס PPC או קורס קידום אתרים באמצעות אופטימיזציה.

הכירו מקרוב את הפלטפורמות העיקריות

אפילו לפני שאתם מתחילים קורס פרונטלי או דיגיטלי בתחום השיווק הדיגיטלי, הקדישו זמן לפלטפורמות העיקריות. ניתן למצוא שפע של מידע זמין, חלקו באנגלית וחלקו בעברית, מטעם פלטפורמות וגורמים בתעשייה. קראו על המדיניות ועל הכללים של מנועי חיפוש מובילים. למדו על גוגל ופייסבוק ועל תוכניות השיווק והכללים שמנחים אותם, ממקור ראשון. הבינו היטב מה מותר בווצטאפ וביו טיוב, אילו חוקים עוברים על חוקי הקהילות. לדוגמא, קניית לייקים בפייסבוק או צפיות ביו טיוב אסורים על פי חוקי הפלטפורמה (זה לא אומר שאין כאלה שמנסים לעקוף את הכללים). תוכלו גם להיעזר ברשימות של הסברים אודות הכנת קמפיינים דיגיטליים כאלה ואחרים.

בחרו קורס עם מרצים מהתעשייה

אם אתם רוצים לקחת את התחום המקצועי הזה לרמה אחרת של מקצוענות, בחרו קורס עם מרצים מהתעשייה עצמה. בדקו מראש שמדובר בתכנים עדכניים, משום שמה שהיה נכון לפני שנה, עלול להיות מיושן למדי כיום. מרצים שעוסקים בעצמם בקידום אתרים פעיל יוכלו להעניק ערך מוסף חזק ואמיתי. יותר מזה, תוכלו למצוא קורסים שבהם משלבים פרויקט מעשי שנועד לאפשר לכם להתנסות בשיווק דיגיטלי וב-SEO.

היו מוכנים לעניין וללמידה בלתי פוסקת

מה שמעניין בשיווק דיגיטלי זה שהתחום הזה מתפתח ולא עוצר לרגע. כדאי שתהיו מוכנים לגלות עניין וללמוד באופן בלתי פוסק. ככל שתדעו יותר על המרחב הדיגיטלי ועל עקרונות יסודיים בשיווק, תוכלו לקדם טוב יותר את העסק שלכם או עסקים של הלקוחות שלכם. לדוגמא, משווקים דיגיטליים לא חייבים להיות המומחים הכי גדולים בעיצוב אתרים. יחד עם זאת, אם תדעו ותבינו לא מעט גם בתחום הזה, תוכלו להפוך את האתר שלכם או אתרי לקוחות לטובים יותר. תוכלו לכוון מפתח אתרים למקום נכון יותר וכך לשפר את חוויית הגולשים והקידום בגוגל.