תוספי שפות מומלצים של מערכת וורדפרס - Interdate

Interdate

תוספי שפות מומלצים של מערכת וורדפרס

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן. אין ספק, שבשנים האחרונות היא הפכה פופולארית במיוחד בקרב משתמשים רבים. וורדפרס מציעה ממשק ידידותי, מגוון גדול של תוספים, עדכונים שוטפים ועוד. כל אלה הופכים את המערכת הזאת ליעילה ביותר.

מה זה תוספים? ולמה אנחנו צריכים להשתמש בתוספי שפה?

ניתן להרחיב את הפונקציונאליות של מערכת וורדפרס באמצעות שימוש בתוספים. למעשה, תוספים הם הרחבות למערכת ניהול התוכן. באמצעות שימוש בהם, ניתן להוסיף עוד פונקציות ותכונות לאתר. התוספים הפופולאריים הם תוספי השפה. אם האתר שלכם מוצג כולו בשפה העברית, הרי שבמידה ואתם רוצים לפנות לקהלי יעד נוספים בעולם, אתם לא יכולים ומדוע? כי השפה העברית אינה נפוצה כל כך בעולם, כמו שפות אחרות. על כן, יש להתאים את האתר לעוד שפות. לדוגמה, שפות כמו,  אנגלית, ערבית, רוסית, צרפתית וכו'. הכל תלוי כמובן בשפה של הקהל אליו תרצו להגיע ולשווק את המוצרים והשירותים שלכם. עכשיו אתם בוודאי שואלים את עצמכם, כיצד ניתן להתאים את האתר לשפות נוספות מלבד עברית? ובכן, כאן נכנסים לשימוש תוספי השפה של וורדפרס.

לפני שבוחרים תוסף שפה, יש מספר פרמטרים שיש להתחשב בהם

מערכת וורדפרס מציעה לא מעט תוספי שפה. על מנת שלא תהיו מבולבלים מכל ההיצע, לפני שאתם בוחרים בתוסף שפה כלשהו, בדקו את הפרמטרים הבאים:

עלות התוסף – יש תוספים שניתן להשתמש בהם בחינם ויש כאלה שיש צורך לשלם עליהם.

התקנה – יש תוספים שניתן להתקין בקלות ויש כאלה שתהליך ההתקנה שלהם הוא קצת יותר מסובך ודורש ידע טכני מקדים.

איכות ואופן התרגום – יש תוספים שמציעים תרגום אוטומטי. כלומר, נניח שהאתר שלכם מוצג כולו בשפה העברית, אז במידה ותשתמשו בתוספי השפה, התרגום יבוצע בצורה אוטומטית לשפה המבוקשת. שימו לב לאיכות התרגום, שכן זה תרגום מכונה ולא תרגום אנושי. מה שאפשר לעשות הוא להוסיף תרגום ידני. ניתן להיעזר בחברות תרגום אתרים לשם כך. צוות המתרגמים יעבור על התרגום האוטומטי ויתקן אותו וכמו כן יתאים אותו לשפה המבוקשת.

מספר שפות – בדקו בכמה שפות תומך תוסף השפה שאתם רוצים להתקין.

היכרות קצרה עם 5 תוספי השפות המומלצים של וורדפרס

1. TranslatePress – אחד היתרונות הבולטים בשימוש בתוסף זה, הוא היכולת לתרגם דפים ולראות בזמן אמת את התרגום וזאת על ידי שימוש בתצוגה מקדימה. אם אתם מעסיקים מתרגמים חיצוניים, תוכלו לתת להם גישה לתוסף, מבלי הצורך לתת גישה לאזור הניהול. כך תוכלו לקבל תרגום איכותי וגם לשמור על אבטחת האתר.

2. WPML – התוסף מאפשר לכם לתרגם את הפוסטים שיש לכם באתר. הוא עובד בצורה תקינה וחלקה עם תוספים נוספים של מערכת וורדפרס ולכן אין צורך לעשות התאמות נוספות.

3. PolyLang – אין לו הגבלת שפות, יש לו חבילת שפות שמתעדכנת כל הזמן בצורה אוטומטית. הוא תומך בקידום רב לשוני.

4. Multilingual Press – תוסף תרגום שיש לו גם וידג'ט לכפתור שפה. כך כאשר יש לכם מבקרים באתר, הם יכולים ללחוץ על כפתור השפה ולבחור את השפה שהאתר יהיה מוצג בה.

5. Google Language Translator – מתרגם השפה של גוגל. תוסף נוח לשימוש, שאפשר לצור איתו אתר רב לשוני. לאחר שהתוסף הופעל, יש לעבור לדף ההגדרות, להפעיל את התוסף ולאחר מכן לבחור את שפת המקור של האתר וכמו כן את השפות הנוספות שנרצה שהתוכן של האתר יתורגם אליהן.

כמה מילים לסיכום…

תוספי השפה של וורדפרס יכולים להקל משמעותית על תרגום האתר. יש לעשות את השיקולים הנכונים ולהחליט באיזה תוסף להשתמש. אפשר גם להיעזר באנשי מקצוע, שיתנו את חוות דעתם המקצועית ויתקינו את התוסף המתאים. שיהיה בהצלחה!